Kadınlarla ilgili Yanlış Bilinenler…

Kadınlarla ilgili Yanlış Bilinenler…
Bu haber 09 Nis 2016 Cts 22:41 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Kadınlarla ilgili Doğru Bildiğimiz Bazı Yanlışlar …

Kadınlar  doğumdan ölüme kadar olan sürecte hayatimizin tam merkezinde dururlar. Öyle ki onlarsız hayat sanki anlamsız ve olmayacak gibi. Onları ne kadar iyi tanırsak tanıyalım illaki onlar hakkında doğru bildiğimiz o kadar yanlışlar var ki.

  Tarihin ilk çağlarından itibaren erkeklerin toplayıcılıkla ailenin yiyecek ihtiyacını karşıladığı bilinir. Ancak arkeologlara göre kabilenin ihtiyacının %80’ini kadınlar karşılıyordu. Erkekler sadece zaman zaman büyük hayvanları avlamaya gidiyordu. Buna safarilerden bildiğimiz gibi dişi aslanların avlanmasını da örnek gösterebiliriz.

•    Kadınların çocuklarıyla daha fazla duygusal iletişim kurduğu bilinir. Psikologlar bunun yanlış olduğunu ortaya çıkardı. Babalar annelerden daha fazla vakit geçiriyor, daha fazla sevgi gösterisinde bulunuyor. Ancak anneler çocukları gülümsediğinde daha fazla mutlu oluyor. Anneler daha mi uyanık ne :  ))

    Anneler çocuklarını kokularından tanıyabiliyor Check This Out. Aslında bu çok da doğru bir bilgi değil. Annelere çocuklarının giydiği t-şhirtler verilerek yapılan bir deneyde annelerin çocuklarını tanıyamadıkları görüldü. Babalar ise daha büyük bir çocukla bebeğin kokusunu ayırt etmede başarı gösterdi. Gene annelerin oyununa geldik sanırım :  ))

    Çalışan kadınların erkeklerden daha az kazandığı düşünülür. Ancak araştırmaya göre Avrupa’ da ki kadınların %60’ ı erkeklerden daha fazla kazanıyor.

    Kadınların erkekler kadar sinirli olmadığını düşünüyorsanız yine yanılıyorsunuz. Suç istatistiklerine göre eşlerini öldüren kadın sayısı erkeklere oranla çok daha fazla. Hangi ülkede diye düşünülebilir belki ama bu istatistikte ülkemiz araştırılmamış gibi …

    Her zaman kadınların daha narin, korunmaya ihtiyacı olan varlıklar olduğunu düşünürüz. Ancak  yapılan araştırmalar stresle baş etme oranlarına bakarak kadınların daha dayanıklı olduğunu ortaya koyuyor.

    Kadınların acıya dayanıklı olmadığı da tamamen bir yanlış. Doğum gibi ağrılı bir sürece kolayca katlanabildikleri düşünüldüğünde kadınların acıya karşı da dayanıklı olduğu görülebilir. Bu konuda tartışmaya kapalı bir konudur hakkatende…

    Kadınların temizliğe erkeklerden daha düşkün olduğu da diğer bir gerçek. Hatta öyle ki hastalık haline getirenlerde vardır.

    Kadınların pornografik ögelerden hoşlanmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu çok enteresan bir bilgi olmuş sanki : )))

•    Erkekler cinsel anlamda daha fazla heyecan duyan varlıklardır. Uzmanlar kadınların da bu konuda en az erkekler kadar heyecanlı olduğunu ortaya koyuyor. . .

Bu belirttiklerimiz haricinde bir çok örnek daha verilebilir tabi ki.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Aşk acısı nasıl ve ne zaman geçer?
Mutlu çiftlerin yatak sırları
2016 da aşk hayatınızı iyileştirecek 15 öneri
Paylaş:
"Kadınlarla ilgili Yanlış Bilinenler…" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
Yorumlar

img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Kadınlar Sır Tutabiliyor Mu..?
Kadınlar Sır Tutabiliyor Mu?   “Kimseye söylemeyeceğim” dedikten en fazla...
Olivia Palermo stili
Moda haftalarının değişmez yüzlerinden, New York sokak stilinin en çok...
2016 da aşk hayatınızı iyileştirecek 15 öneri
İşte 2016′ da aşk hayatınızı iyileştirecek öneriler Kendiniz gibi olun...
Mutlu çiftlerin yatak sırları
Cinsel anlamda birbirlerine bağlı olan çiftlerin ilişkilerinde daha şefkatli, anlayışlı...

 

çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Tweetle

Sohbetelit.com ® 2007 yılından beri TvEğlence, Sohbet, iRC, Chat, Radyo, Forum ve birçok servisi ile milyonlarca kişiyi bir araya getiren sohbet platformudur. Ayrıca geveze sohbet odaları, rüya, fıkra, karikatür, güzel sözler, video, kadın, magazin, şarkı sözleri, sinema, haber, oyun, arkadaşlık,  gibi daha bir çok içerikleri bulabilirsiniz.

  Diyalog www.SohbetElit.Com | Tüm hakları saklıdır.